Tırnak İzi Nasıl Geçer? Yüzdeki ve Ciltteki Tırnak İzleri Nasıl Yok Edilir?

Tırnak İzi Nasıl Geçer Yüzdeki ve Ciltteki Tırnak İzleri Nasıl Yok Edilir
expand

KAYNAKCnnturk.com

Tırnak izleri genellikle geçicidir ve belirli bir zaman dilimi içinde meydana gelen tırnak izleri kendiliğinden yok olur. Fakat yüz söz konusu olduğunda iyileşme sürecini daha hızlı bir hale getirebilecek yöntemler bulunmaktadır. 

Tırnak İzi Nasıl Geçer? 

Çoğu insanın korkulu rüyası haline gelen tırnak izi, oldukça sıklıkla araştırılmaktadır. Özellikle de doğal yöntemler tırnak izinin geçmesinde oldukça etkilidir. Genellikle estetik açıdan kötü bir görünüme sahip olmasından dolayı kişileri rahatsız eden bu durumun ortadan kaldırılabilmesi için bazı pratik yöntemler uygulamak mümkündür. 

Eczanelerden veya aktarlardan satın alınabilecek olan kantaron yağı, tırnak izi olan bölgeye tatbik edilerek kullanıldığında, kusurun ortadan kalkmasını hızlandıracaktır.

Eczanelerden satın alınabilecek farklı tedavi yöntemlerinden birisi de izler için üretilmiş olan özel kremlerdir. Kullanmadan önce eczacı ya da doktordan mutlaka bilgi alınmalıdır. 

Bir cilt uzmanına danışarak farklı merhemler de kullanılabilmektedir. 

Yüzdeki ve Ciltteki Tırnak İzleri Nasıl Yok Edilir?

Yüz için uygulanabilecek bazı bitkisel yöntemler vardır. Bu yöntemler tırnak izlerinin kısa bir zaman dilimi içerisinde yok edilmesini sağlayacaktır. 

Hasar olan bölgeye zeytinyağı sürmek iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Buz küpleri bir beze sarılarak iz olan bölgeye uygulanmalıdır. 

E vitamini içeren yağlar, izlerin yok olmasında oldukça etkilidir. 

Bir limonun ikiye bölünerek iz olan bölgeye uygulanması, iyileşme sürecini hızlandıracaktır. 

Tırnak İzi Nasıl Geçer Yüzdeki ve Ciltteki Tırnak İzleri Nasıl Yok Edilir

Tırnak ve Yara İzlerini Geçirebilecek Doğal Yöntemler

Limon Suyu: Limon suyunun özellikle eski yaraları ortadan kaldırmak için kullanılan en eski yöntemlerden birisidir. Bir limon ikiye bölünür ve limonun sulu olan kısmı izin olduğu bölgeye uygulanır. Limonun doğal bir renk açıcı özelliği bulunur. Bu nedenle İzlerin ortadan kaldırılmasında oldukça etkilidir. 15 gün kadar limon suyunun şeker eklenmeden içilmesi yara izlerinin kaybolması için etkili olan farklı bir uygulama şeklidir. 

Aloe Vera: Aloe veranın anti-bakteriyel özelliğe sahip olmasından dolayı doğal bir iltihap gidericidir. Aloe vera aynı zamanda doğal bir yumuşatıcı ve kızarıklık gidericidir. Bu özelliği sayesinde cilt dokularının onarımı ve sağlıklı yeni hücrelerin oluşmasına katkı sağlamaktadır. Aloe vera içerisindeki jel, açık olmayan yaralar üzerine tatbik edilmesi ile yaraların ve İzlerin giderilmesini sağlayacaktır. 

Kuşburnu Tohumu Yağı: Birçok kozmetik ürünü içerisinde bu madde bulunmaktadır. İçerisinde bu yağın bulunduğu ürünler özellikle yüz bölgesinde meydana gelen çiziklerin giderilmesinde oldukça faydalı olan bir bitkisel çözümdür. 

Hindistan Cevizi Yağı: Hasarlı olan cilt hücrelerinin onarılması ve yara izlerinin yok edilmesinde oldukça etkili olan bir bitkisel tedavi yöntemidir. 

Zeytinyağı: Cilt için oldukça besleyici bir özellikte olan zeytinyağı, ciltte oluşan birçok sorunun giderilmesi için kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Zeytinyağının cilde düzenli olarak uygulanması ile tırnak izlerinin hızlı bir şekilde azalması gözlemlenir. 

Bu yöntemlerin dışında salatalık, Hint defnesi yağı, karbonat gibi ürünler kullanılarak da İzlerin giderilmesi sağlanabilmektedir. Tırnak ve yara izleri, doğal yöntemlerin dışında bazı merhemler ve kremler ile de ortadan kaldırılabilmektedir. Fakat belirtilen bu kremler yara ve tırnak izlerine tatbik edilmeden önce mutlaka alanında uzman bir hekime danışılmalı ve bu uzmanın kontrolünde yöntemlerin uygulanması tavsiye edilmektedir.

Yüzde ve cildin farklı bölgelerinde meydana gelen tırnak izlerinin giderilmesinde buz tedavisi oldukça etkilidir. Buz tedavisi uygulanabilecek en kolay yöntemlerden biridir. İzin ilk oluştuğu andan itibaren buz kompresinin uygulanması tedavi sürecinin hızlanmasını sağlayacaktır. 

Temmuz 21, 2024

Fas’ta aşırı sıcaklık uyarısı

KAYNAKAAFas Meteoroloji Kurumu, sıcaklıkların ülke genelinde 46 santigrat dereceye ulaşabileceği...

Temmuz 21, 2024

Dışişleri’nden İsrail’e çok sert tepki: Yargılanacak ve hesap verecekler

KAYNAKİHADışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ın bir sosyal medya...

Temmuz 21, 2024

Bangladeş’te protestocular kazandı… Kamuda kontenjan düşürülmesi mahkemeden döndü

KAYNAKCNN TÜRKGörüntüler iç savaş değil, hükümet karşıtı protestolardan. Burası Bangladeş.Ülkede...

Temmuz 21, 2024

Kimse bu kadarını beklemiyordu: Logan filminde Wolverine kaç yaşında? Logan filmi oyuncuları kimdir, nerede çekildi?

KAYNAKCnnturk.comLogan: Wolverine, James Mangold tarafından yönetilen ve Marvel Comics'in kurgusal...

Temmuz 21, 2024

Nasipse Olur filmi oyuncu kadrosu… Nasipse Olur oyuncuları kimler, konusu nedir?

KAYNAKCnnturk.comNasipse Olur nerede çekildi? Sinop'un Boyabat ilçesinde çekildi. NASİPSE OLUR FİLMİNİN...

Temmuz 21, 2024

Uzman isim anlattı: Merkez Bankası faizi düşürecek mi?

KAYNAKBuse Güngör / Cnnturk.com MuhabiriFaiz kararı 23 Temmuz Salı günü...

Fas’ta aşırı sıcaklık uyarısı

KAYNAKAA Fas Meteoroloji Kurumu, sıcaklıkların ülke genelinde 46 santigrat dereceye ulaşabileceği ve risk oluşturabileceğini dikkate alarak aşırı sıcaklık uyarısı yaptı. Kuzey Afrika’nın Akdeniz iklimine sahip

Daha Fazla Oku