Ticari araçlar için geliştirilen “02” serisi yıl sonunda geliyor

Ticari araçlar için geliştirilen 02 serisi yıl sonunda geliyor
expand

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Sektör yetkililerinden Roberto Righi, “Bugün, grubumuz için gerçekten tarihi bir gün yaşıyoruz. Prometeon markası, en yenilikçi lastiklerimiz olan 02 Serisi ile, ilk kez yollara çıkıyor. 100 yılı aşkın süredir sahip olduğumuz bilgi birikimi, 150 milyondan fazla lastik üretimiyle oluşturduğumuz deneyim ve mirasla Prometeon’un yolculuğunda yeni bir döneme giriyoruz. Lansmanımız İskenderiye’deki fabrikamızın 30. yıl dönümüyle aynı zamanda gerçekleşti. Mısır fabrikamızda 2.000’den fazla çalışana istihdam sağlıyoruz ve yaklaşık 100 çalışanımız 1994 yılında kurulduğumuzda işe başlayan ve bugün de devam eden çalışanlarımız. Kendilerine büyük bir teşekkür borçluyuz” dedi. Prometeon markasını taşıyan ilk lastikler G02 ON-OFF ve G210 desenleridir. G02 ON-OFF deseni daha zorlu yollar ve şantiye koşulları için tasarlanırken, G210 ise ağır bölgesel yol koşullarına uyum sağlamak üzere bu pazarların ihtiyacına odaklanarak üretiliyor.02 Seri’sinin başlangıçta, Prometeon’un yenilikçi ve sürdürülebilir üretim konusunda her geçen gün daha da ileri adımlar atan İskenderiye’deki tesisinde üretilmesi planlanıyor. Tesis, İtalya, Brezilya ve Türkiye’den sonra şirketin dördüncü Araştırma ve Geliştirme Merkezine de sahip.

G02 ON-OFF MULTIAXLE

G02 ON-OFF MULTIAXLE ve DRIVE lastikler, en zorlu yol içi / yol dışı koşulları için direnç ve dayanıklılık seviyelerini artırarak , hem yollarda hem de inşaat alanlarındaki aşındırıcılığı yüksek zemin koşullarında kullanılmak üzere tasarlandı. Lastik topuk yapısı yeniden tasarlanmış ve güçlendirilmiş olup, kesik direncini artırmak ve düzenli aşınmayı sağlamak için yeni bir sırt deseni geliştirildi. Yeni kuşak yapısı ile yüksek ısı direnci sağlanmış ve karkas dayanıklılığı artırıldı. Bu yeni yapı ve desen ile lastik performansının iyileştirilmesine katkı sağlandı. Önceki serilere kıyasla, 325/95R24 ebatında, kat muadilinde yüzde 10’luk bir artış (22PR’ye çıkarıldı), dayanıklılıkta yüzde 15’lik bir artış (yeni tasarım ve diş kompozisyonu sayesinde), güvenlikte yüzde 10’luk bir artış sağlanırken(yeni karkas sayesinde) aynı kilometrede diş aşınmasında yüzde 10’luk bir iyileşme yapıldı.

Haziran 13, 2024

KKM’de gerileme devam ediyor

Kur Korumalı Mevduat tutarı 2 trilyon 98 milyar 146 milyon...

Haziran 13, 2024

Kırşehir bayram namazı saat kaçta? Kırşehir 2024 Kurban Bayramı namazı vakti, saati Diyanet

KAYNAKCnnturk.comKurban Bayramı’nda bayram namazı sonrasında kurban ibadetini yerine getirecek olan...

Haziran 13, 2024

Bursa Valiliği’nden Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş’le ilgili açıklama

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklama şu şekilde;12.06.2024 günü bazı basın yayın...

Haziran 13, 2024

Adana bayram namazı saat kaçta 2024? Adana Kurban Bayramı namazı vakti Diyanet!

KAYNAKCnnturk.comAdana bayram namazı saatleri mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle gündemde yer...

Haziran 13, 2024

SON DAKİKA… Merkez Bankası rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde

TCMB toplam rezervleri, 7 Haziran haftasında bir önceki haftaya göre...

Haziran 13, 2024

Hizbullah, İsrail sınırına füze atıyor: CNN TÜRK ekibi sıcak nokta Lübnan sınırında!

İsrail-Lübnan sınırında süren gerilimde tansiyon düşmüyor. Gazze’deki savaşın Lübnan’a da...

KKM’de gerileme devam ediyor

Kur Korumalı Mevduat tutarı 2 trilyon 98 milyar 146 milyon liraya geriledi. Haberin Devamı Haberin Devamı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Kur Korumalı Mevduata ilişkin

Daha Fazla Oku