Sivas sahur vakti! 11 Mart 2024 Sivas imsakiyesi! Bugün Sivas’ta iftar ve sahur saati kaçta? Sivas sahura kaçta kalkılacak, kaçta bitiyor?

Sivas sahur vakti 11 Mart 2024 Sivas imsakiyesi Bugün Sivasta iftar ve sahur saati kaçta Sivas sahura kaçta kalkılacak, kaçta bitiyor
expand

KAYNAKCnnturk.com

Ramazan ayı boyunca bu yıl da Sivas iftar ve imsak vakitleri cnnturk.com/ramazan namaz vakitleri ve imsakiye sayfasında olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın imsakiye verileri esas alınarak hazırlanan sayfada gün gün orucun ne zaman başladığı ve ne zaman sona erdiği bilgisi yer alacak. İstenilen il seçilerek o ile ait vakitlere ulaşılabilecek ve sorgulama yapmak için ilin ismini değiştirmek yeterli olacak. İşte Sivas sahur saatleri…

SİVAS İMSAKİYE 2024

Güneş’in her ilde farklı saatlerde doğup batması nedeniyle iftar ve imsak vakitleri illere özel olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirleniyor. İmsakiye sayfası üzerinden açıklanan bu verilerle orucun ne kadar süreceği kolaylıkla hesaplanabiliyor.

SİVAS (SAHUR) İMSAK VAKTİ SAAT KAÇTA?

İl genelince oruç tutacak olan kişiler imsak vakti ile oruçlarını tutmaya başlayacak. Bugün imsak vakti, 11 Mart 2024 Pazartesi günü saat 05:22 olarak açıklandı. 

SİVAS İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA? (SİVAS İFTAR SAATİ)

Niyetlerini ederek oruç ibadetlerini başlatan kişiler iftar saatinde ise oruçlarını açacaklar. İl genelinde oruçlar 11 Mart 2024 Pazartesi günü saat 18:40’ta açılacak.

SİVAS İMSAKİYESİ VE 81 İL İMSAKİYESİ

Oruca nasıl niyet edilir? 

Oruca niyet etmek, Ramazan ayında veya diğer zamanlarda tutulan oruçlar için önemli bir adımdır. Niyet, orucun başlangıcından önce, genellikle sahur vaktinden önce veya sahur sırasında yapılır. Oruca niyet, kişinin içinden geçirdiği veya dilinden dökülen bir niyettir. Oruca niyet ederken “niyet ettim, niyet eyledim Allah rızası için bugünkü orucu tutmaya” denilebilir.

İlk iftar ve sahur saatleri…

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için 1O Mart’ı 11 Mart’a bağlayan gece sahura kalkılacak ve ertesi gün ilk iftar yapılacak.
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Astronomu Gürhan Eren, yaptığı açıklamada, ramazanın başlayacağı 11 Mart Pazartesi ilk imsakın Iğdır’da saat 04.52’de, son imsakın Çanakkale’de saat 06.02’de olacağını söyledi.

Mayıs 22, 2024

Commerzbank gümüş için fiyat tahminlerini güncelledi

2024 sonu için gümüş fiyatı tahminini 29 dolar/ons seviyesinden 30...

Mayıs 22, 2024

Uzman isim uyardı: Obeziteden korunma çocukluk çağında başlamalı

KAYNAKİHAÇankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, ‘Avrupa Obezite Günü'...

Mayıs 22, 2024

Bakan Şimşek: Borsa oyun alanı değil

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ankara'da düzenlenen Finansal Okuryazarlık...

Mayıs 22, 2024

Maliye’den ”Demir Yumruk” operasyonu! Sektör yakın takipte

KAYNAKCNN TÜRKMALİYE'DEN 2 FİRMAYA 7 MİLYAR LİRALIK CEZADemir-çelik sektörü Hazine...

Mayıs 22, 2024

Çiçek Desenleri Festivali başlıyor

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, gelecek yıldan...

Mayıs 22, 2024

Mersin’de uyuşturucu madde operasyonu; 2 gözaltı

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de uyuşturucu madde ticareti yapanlara yönelik düzenlenen operasyonda 2...

Bakan Şimşek: Borsa oyun alanı değil

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ankara’da düzenlenen Finansal Okuryazarlık Platformu Lansmanı’nda konuştu. Bakan Şimşek’in konuşmasının satır başlıkları: Okuryazarlık becerileri gerekiyor. Dijital okuryazarlık çok çok

Daha Fazla Oku