Nijerya için karakol gemisi üretildi

İstanbul Tuzla’da Nijerya Federal Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı iki adet menzile sahip 76 metre boyutundaki açık deniz karakol gemisinin ikincisinin denize iniş töreni gerçekleştirildi.

3 Kasım 2021’de Abuja‘Da Nijerya Deniz Kuvvetleri ile iki adet 76 metrelik karakol gemileri için sözleşme imzalanmış ve 16 Eylül 2022’de de bu gemilerin karakol gemilerinin omurgalı kızağa konulma tören gerçekleştirilmişti. Gemilerin ilki ise 26 Ekim 2023 tarihinde denize indirilmişti.

Nijerya Federal Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı bu gemiler aynı zamanda karada yapılacak operasyonlarda da destek sağlayacak, korsanlık, kaçakçılık, uyuşturucu kaçakçılığı gibi operasyonlarda büyük rol oynayacak.

Uzunluğu 76,8 metre olan ikinci gemide 43 personel barınabilecek. Gemiler, Nijerya Deniz Kuvvetleri’nin kabiliyetlerini artırarak denizde keşif, gözetleme, özel kuvvetler görevleri, kara kuvvetleri için deniz ateş desteği, arama ve kurtarma çalışmalarında da yer alacak.

İstanbul’daki törene, Türkiye Savunma Sanayi Başkanı Haluk Görgün, Nijerya Savunma Bakanı Muhammed Badaru Abubakar, eşi ve heyeti katıldı.

Haziran 22, 2024

Kripto para borsası BtcTurk’e siber saldırı

Saldırıda 10 kripto paranın sıcak cüzdanları etkilenirken, soğuk cüzdanların güvende...

Haziran 22, 2024

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden bayram mesaisi

MUĞLA, (DHA)-MUĞLA Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmeleri için...

Haziran 22, 2024

Motokurye ve garsona bahşiş vergisi gelecek mi? Bakan Şimşek açıkladı!

KAYNAKCnnturk.comHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, motokuryelerin ve garsonların bahşiş...

Haziran 22, 2024

Fenerbahçe’de sağlık kontrolleri başladı! Jose Mourinho…

KAYNAKCnnturk.comFenerbahçe’de yeni sezon antrenmanları başlamadan önce sağlık kontrollerine geçildi.Sarı-lacivertli kulüp,...

Haziran 22, 2024

En güzel gol Mert Müldür’den…

KAYNAKCnnturk.comEURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ikinci maçlar bugün tamamlanacak. A...

Haziran 22, 2024

ABD’de konut satışları üst üste 3. ayda da düştü

Ulusal Emlakçılar Birliği (NAR) tarafından yapılan açıklamada, ikinci el konut...

En güzel gol Mert Müldür’den…

KAYNAKCnnturk.com EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ikinci maçlar bugün tamamlanacak. A Millî Futbol Takım’ımız Portekiz’le kozlarını TSİ 19.00’da paylaşacak. Günün ilk mücadelesi grubumuzda yer alan

Daha Fazla Oku