Kepez’in 8 mahallesine temiz enerji konforu

Kepezin 8 mahallesine temiz enerji konforu
expand

ANTALYA, (DHA) – KEPEZ Belediyesi Başkan Vekili Refik Emre Altekin, ilçede 8 mahallede başlatılan doğal gaz çalışmaları kapsamında Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Vekili Altekin, “İlçe sakinlerimizin konforu için 7 gün 24 saat çalışıyoruz” dedi.

Kepez Belediyesi, ilçe halkını temiz enerji konforuyla buluşturuyor. Esentepe, Çamlıbel, Göçerler, Fatih, Hüsnü Karakaş, Gazi, Sütçüler ve Göksu mahallelerindeki 87 kilometrelik doğal gaz hattı çalışması ile Kepez’de 16 bin konut temiz enerji konforuyla tanışacak. Kepez’in 8 mahallesindeki doğal gaz çalışmalarını yakından takip eden Başkan Vekili Refik Emre Altekin, Hüsnü Karakaş mahallesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Vekili Altekin’e, incelemelerinde Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Musa Gül, Enerya Antalya İl Müdürü Mehmet Akif Tulukcu ve Hüsnü Karakaş Mahalle Muhtarı Ahmet Acar eşlik etti.

2 MAHALLEYE 30 KİLOMETRE DOĞAL GAZ HATTI

Kepez Belediyesi ile doğal gaz dağıtım şirketi arasında gerçekleştirilen planlama toplantısının ardından doğal gaz çalışmalarının hızla başladığına değinen Altekin, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Altekin, “Bu çalışmalara biz yaklaşık 1 ay önce firma yetkilileri ile yaptığımız toplantı neticesinde karar verdik. Tabi bu noktada Mesut Kocagöz başkanımızı da bilgilendirdik ve kendisinden olur aldıktan sonra Kepez halkını sağlıklı ve temiz enerjiyle buluşturmak üzere çalışmalarımız başladı. Hüsnü Karakaş ve Sütçüler’de toplam 30 kilometrelik çalışma yapılacak. Hüsnü Karakaş mahallemizdeki çalışmayı bayram sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Çalışmalar bittikten sonra mahalle sakinlerimiz şirket ile temasa geçip bağlantılar noktasında kendilerinden her türlü desteği alabilir” dedi.

KEPEZ’E TEMİZ ENERJİ

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Musa Gül ise “Bugün Hüsnü Karakaş mahallemizde ve ardından Sütçüler mahallemizdeki doğal gaz hattı çalışmasının yapım aşamasındayız. Hüsnü Karakaş’taki çalışmalarımızı bayram sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Burası tamamlandıktan sonra vatandaşlarımızın daha temiz enerjiye ulaşabilmesi için ekiplerimiz Sütçüler Mahallesi’ndeki çalışmalarına hız verecek” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Haziran 13, 2024

KKM’de gerileme devam ediyor

Kur Korumalı Mevduat tutarı 2 trilyon 98 milyar 146 milyon...

Haziran 13, 2024

Kırşehir bayram namazı saat kaçta? Kırşehir 2024 Kurban Bayramı namazı vakti, saati Diyanet

KAYNAKCnnturk.comKurban Bayramı’nda bayram namazı sonrasında kurban ibadetini yerine getirecek olan...

Haziran 13, 2024

Bursa Valiliği’nden Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş’le ilgili açıklama

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklama şu şekilde;12.06.2024 günü bazı basın yayın...

Haziran 13, 2024

Adana bayram namazı saat kaçta 2024? Adana Kurban Bayramı namazı vakti Diyanet!

KAYNAKCnnturk.comAdana bayram namazı saatleri mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle gündemde yer...

Haziran 13, 2024

SON DAKİKA… Merkez Bankası rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde

TCMB toplam rezervleri, 7 Haziran haftasında bir önceki haftaya göre...

Haziran 13, 2024

Hizbullah, İsrail sınırına füze atıyor: CNN TÜRK ekibi sıcak nokta Lübnan sınırında!

İsrail-Lübnan sınırında süren gerilimde tansiyon düşmüyor. Gazze’deki savaşın Lübnan’a da...

KKM’de gerileme devam ediyor

Kur Korumalı Mevduat tutarı 2 trilyon 98 milyar 146 milyon liraya geriledi. Haberin Devamı Haberin Devamı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Kur Korumalı Mevduata ilişkin

Daha Fazla Oku