Kavun Kilo Aldırır Mı? Kavun Kilo Yapar Mı?

Kavun Kilo Aldırır Mı Kavun Kilo Yapar Mı
expand

Kavun Kilo Aldırır mı?

Kavun içeriğinde özellikle yüksek oranda vitamin içeren bir meyve türüdür. Kavun tüketilmesinin kilo aldırıcı bir etkisi bulunmamaktadır. İçeriğinde bulunan yüksek şeker nedeniyle dikkatli bir şekilde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Düşük enerji yoğunluğuna sahip olan kavunun tok tutucu bir özelliği de bulunmaktadır. Aşırı tüketilmesi halinde ise şeker oranının kilo aldırıcı bir etki oluşturabileceğini söylemek mümkün olmaktadır.

 Yaz aylarında lezzetli ve ferahlatıcı bir meyve olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir. Su içeriği yüksek olan kavunun aynı zamanda düşük kalorili olduğunu söylemekte mümkündür. Sağlıklı beslenme planları bulunan kişilerin beslenme programında yer verebilecekleri besinler arasında yer almaktadır. Kavun tüketiminde aşırıya kaçılmaması halinde ise kilo aldırıcı bir etkisi bulunmamaktadır.

 Kavun Kilo Yapar mı?

 Kavun düşük kalorili meyveler arasında yer almaktadır. Kalori alımının düzenlenmesinde kavun tüketiminin oldukça fazla tüketildiği söylenebilir. Su içeriği yüksek bir meyve olarak bilinen kavunun tokluk hissini artırıcı bir özelliği bulunmaktadır.

 Yapısında lif içeriği bulunan kavun, sindirim sistemini düzenleyici ve bağırsak sağlığını destekleyici bir etkiye sahiptir. Kilo yönetiminin yapılabilmesi için sağlıklı ve dengeli bir beslenme planının oluşturulması gerekmektedir. Aynı zamanda fiziksel aktivite yapılması da kilo alımını önleyici etkenler arasında bulunmaktadır.

 Kavun tüketiminin kilo aldırma potansiyeli son derece düşüktür. Yaklaşık olarak 200 gram olan bir porsiyon kavunun düşük kalorili bir seçenek olduğu ifade edilebilir. Kavunun içeriğinde bulunan yüksek su içeriğinin ise tokluk hissini artırıcı bir etkisi bulunmaktadır.

 200 gram kavun yaklaşık olarak 70 ila 80 kalori arasında olabilir. Tam bir kavunun kalorisi ise çeşidi ve boyutuna göre farklılık göstermektedir. Sağlıklı bir kilo kontrolü için kişinin yaşam tarzına ve alışkanlıklarına özen göstermesi gerekmektedir. Kontrollü bir şekilde kavun tüketilmesi kilo aldırmamaktadır.

Temmuz 21, 2024

Fas’ta aşırı sıcaklık uyarısı

KAYNAKAAFas Meteoroloji Kurumu, sıcaklıkların ülke genelinde 46 santigrat dereceye ulaşabileceği...

Temmuz 21, 2024

Dışişleri’nden İsrail’e çok sert tepki: Yargılanacak ve hesap verecekler

KAYNAKİHADışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ın bir sosyal medya...

Temmuz 21, 2024

Bangladeş’te protestocular kazandı… Kamuda kontenjan düşürülmesi mahkemeden döndü

KAYNAKCNN TÜRKGörüntüler iç savaş değil, hükümet karşıtı protestolardan. Burası Bangladeş.Ülkede...

Temmuz 21, 2024

Kimse bu kadarını beklemiyordu: Logan filminde Wolverine kaç yaşında? Logan filmi oyuncuları kimdir, nerede çekildi?

KAYNAKCnnturk.comLogan: Wolverine, James Mangold tarafından yönetilen ve Marvel Comics'in kurgusal...

Temmuz 21, 2024

Nasipse Olur filmi oyuncu kadrosu… Nasipse Olur oyuncuları kimler, konusu nedir?

KAYNAKCnnturk.comNasipse Olur nerede çekildi? Sinop'un Boyabat ilçesinde çekildi. NASİPSE OLUR FİLMİNİN...

Temmuz 21, 2024

Uzman isim anlattı: Merkez Bankası faizi düşürecek mi?

KAYNAKBuse Güngör / Cnnturk.com MuhabiriFaiz kararı 23 Temmuz Salı günü...

Fas’ta aşırı sıcaklık uyarısı

KAYNAKAA Fas Meteoroloji Kurumu, sıcaklıkların ülke genelinde 46 santigrat dereceye ulaşabileceği ve risk oluşturabileceğini dikkate alarak aşırı sıcaklık uyarısı yaptı. Kuzey Afrika’nın Akdeniz iklimine sahip

Daha Fazla Oku