İYİ Parti’de Dervişoğlu dönemi

İYİ Parti’de Meral Akşener dönemi kapandı. Müsavat Dervişoğlu genel başkan seçildi. Dervişoğlu ilk değerlendirmesini CNN TÜRK’e yaptı.

Dervişoğlu, teşekkür konuşması yaparken rakipleri Koray Aydın ve Tolga Akalın’da yanında yer aldı. İYİ Parti’nin 5. Olağanüstü Kongresi sakin geçti. Alanın kapasitesi sınırlı olduğu için seyirci alınmadı. İlk olarak veda konuşması için Meral Akşener kürsüye geldi. 

İYİ Parti’de Dervişoğlu dönemi

Sonrasında 4 genel başkan adayı tek tek söz aldı. Kürsüye ilk olarak Dervişoğlu çıktı ve “Meral Akşener’i tartışmak ve tartışmaya açmak esasen, İYİ Parti’yi tartışmak anlamına gelecektir” dedi.

Tolga Akalın seyircisiz kurultay kararını eleştirerek “Bugün burada 3 bin kişi ile kongre yapmamak durumundaydı” sözlerine yer verdi. 

Ardından Koray Aydın ve Günay Kodaz kürsüye gelirken Aydın, “Size asla başınızı öne eğdirmeyecek bir İYİ Parti vadediyorum!” ifadesini kullandı.

Kodaz, ise “İktidara yürümek için kurultayda özeleştiri yapmalıyız” dedi.

Adayların konuşmalarının ardından oylamaya geçildi. İlk iki turda salt çoğunluk sağlanamadı, ilk turdan sonra Akalın adaylıktan çekildi. Dervişoğlu, 2. turda en çok oyu alan isim oldu. 

İYİ Parti’nin 5. Olağanüstü Kurultayı başkanlık seçiminin üçüncü turunda 611 delegenin oyunu alan Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti’nin yeni genel başkanı oldu. Koray Aydın ise 548 oyda kaldı.

İYİ Parti’de Dervişoğlu dönemi

Seçim sonrası teşekkür konuşması yapan Dervişoğlu, “Ülke için dua ettim, milletimiz için dua ettim, parti için dua ettim ve sizler için dua ettim. Ben bir yarış kazanmadım. Çünkü kimseyle yarışmadık biz. Allah hepinizden razı olsun. En küçük bir tatsız olay yaşanmadı. Bu iyiler ve cesurlar hareketinin nasıl bir hareket olduğunu, nasıl siyasi ahlaka sahip olduğunun en büyük delilidir. Koray Aydın benim aile büyüğüm ve abimdir. Tolga Akalın da kardeşim ve ailemin ferdidir. Sizlerin adayları olarak bu yolculuğa çıktık. Siz çok büyük bir ailesiniz. Bugün itibariyle birbirimize sarılarak yaralarımızı saracağız. Ondan sonra da Allah’ın izniyle iktidar yolculuğunu Koray Aydın ve Akalın’la bu dava için alın teri döken sizlerle yolculuğumuza devam edeceğiz. Herkes emin olsun, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” ifadelerini kullandı.

Akşener, Dervişoğlu’nu tebrik ederek başarılar diledi. Meral Akşener, sosyal medya hesabından paylaştığı tebrik mesajında, “5. Olağanüstü Kurultayımızda İYİ Parti Genel Başkanı olarak seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu’nu tebrik ediyor, başarılar diliyorum” sözlerini kullandı.

Haziran 13, 2024

KKM’de gerileme devam ediyor

Kur Korumalı Mevduat tutarı 2 trilyon 98 milyar 146 milyon...

Haziran 13, 2024

Kırşehir bayram namazı saat kaçta? Kırşehir 2024 Kurban Bayramı namazı vakti, saati Diyanet

KAYNAKCnnturk.comKurban Bayramı’nda bayram namazı sonrasında kurban ibadetini yerine getirecek olan...

Haziran 13, 2024

Bursa Valiliği’nden Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş’le ilgili açıklama

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklama şu şekilde;12.06.2024 günü bazı basın yayın...

Haziran 13, 2024

Adana bayram namazı saat kaçta 2024? Adana Kurban Bayramı namazı vakti Diyanet!

KAYNAKCnnturk.comAdana bayram namazı saatleri mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle gündemde yer...

Haziran 13, 2024

SON DAKİKA… Merkez Bankası rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde

TCMB toplam rezervleri, 7 Haziran haftasında bir önceki haftaya göre...

Haziran 13, 2024

Hizbullah, İsrail sınırına füze atıyor: CNN TÜRK ekibi sıcak nokta Lübnan sınırında!

İsrail-Lübnan sınırında süren gerilimde tansiyon düşmüyor. Gazze’deki savaşın Lübnan’a da...

KKM’de gerileme devam ediyor

Kur Korumalı Mevduat tutarı 2 trilyon 98 milyar 146 milyon liraya geriledi. Haberin Devamı Haberin Devamı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Kur Korumalı Mevduata ilişkin

Daha Fazla Oku