Dünya’nın En Uzun Köprüsü Hangisidir? Dünya’nın En Uzun Köprüsü Nerede, Kaç Metre?

Dünyanın En Uzun Köprüsü Hangisidir Dünyanın En Uzun Köprüsü Nerede, Kaç Metre
expand

Bu çalışmalar neticesinde ise ortaya çıkarılmış dünyanın en uzun köprüsü Danyang Kunshan Grand Köprüsü olarak öne çıkmaktadır. Çin’in Jing su eyaletinde bulunan ve Tai Gölünün üzerinde yer alan bir demiryolu köprüsüdür. Uzunluğu ise yaklaşık olarak 164,8 kilometre olarak öne çıkıyor.

 Dünyanın En Uzun Köprüsü Hangisidir?

 Farklı ülkelerde özellikle deniz ve göller ile nehirler üzerinde yer alan köprüler, en önemli ulaşım noktaları içerisinde gelir. Bunlardan bazıları üst köprü bazıları ise deniz altında yer alan köprüler olarak ifade edilir. Özellikle görkemli yanları ile dünya çapında birçok köprü bulunmakta ve oldukça uzun görseller ile dikkat çekmektedir.

Bu doğrultuda ise dünyanın en uzun köprüsü Çin’in Jing su eyaletinde bulunan Danyang Kunshan Grand köprüsüdür. Bu köprü Tai Gölü’nün üzerinde yer alır ve 164,8 metre kadar uzunluğa sahiptir. Orta noktasında en tepe noktasına ulaşan köprü, kenarlarından yukarı doğru bir yokuş oluşturmaktadır.

 Dünyanın En Uzun Köprüsü Nerede?

 Dünyanın en uzun köprüsü Çin’in Jing su eyaletinde bulunmaktadır. Bu eyalete bağlı olan Tai gölünün üzerine kurulmuş bir mühendislik harikasıdır. Adı ise Danyang kunshan Grand köprüsü olarak ön plana çıkar. Özellikle uzunluğu ile oldukça dikkat çekici ve görkemli bir etki oluşturduğunu söylemek mümkün. Çünkü 164,8 kilometre gibi bir uzunluğa sahip olması üzerinden göz kamaştırıcı bir görsel meydana getirmektedir.

Aynı zamanda yine dünya çapında en çok ve en yoğun kullanılan köprülerden biri olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü Çin’in bu eyaleti içerisinde iki önemli noktayı bağlayan bir önemli bağlantı noktası olarak öne çıkar.

 Dünyanın En Uzun Köprüsü Kaç Metre?

 Dünyanın en uzun köprüsü 164,8 kilometrelik uzunluğu ile liderliği elinde tutuyor. Çin’in Jing su eyaletinde yer alan bu köprü, her geçen zaman daha da yoğun kullanılmaktadır. Tai Gölü’nün üzerinde bulunan bu köprü aynı zamanda bir demiryolu köprüsüdür.

 Bu sebepten dolayı hızlı şekilde geçen hızlı tren ile birlikte gün içerisinde yoğun olarak değerlendirilmektedir. Adeta bir mühendislik harikası olarak öne çıkan bu köprü, tam orta noktası ile en yüksek noktaya ulaşmaktadır. O yüzden uç noktalarından başlayarak bir yokuşa sahiptir.

Temmuz 23, 2024

Rüyada Doğum Yapmak Ne Anlama Gelir? Rüyada Çocuk Doğurmak Neye Yorumlanır?

Rüyada Doğum Yapmak Ne Anlama Gelir?Rüyada doğum yapmak, rüyanın içeriğine...

Temmuz 23, 2024

Rüyada Köfte Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Köfte Yemek Neye Yorumlanır?

Rüyada Köfte Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada köfte görmek kişinin...

Temmuz 23, 2024

Rüyada Kırık Yumurta Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Yumurta Kırmak Neye Yorumlanır?

Rüyada Kırık Yumurta Görmek Ne Anlama Gelir?Rüyasında kırık yumurta gören...

Temmuz 23, 2024

Erdoğan, Hatay’ın ana vatana katılışının yıl dönümünü tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın ana vatana katılışının yıl dönümünü...

Temmuz 23, 2024

Video Haber | Dilan Polat tahliye olacak mı?

KAYNAKCNN TÜRKTutuklanması, cezaevi günleri. Her şeyiyle gündem oldu. Cezaevinde 8...

Temmuz 23, 2024

Borsa günü düşüşle tamamladı

KAYNAKAABIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 83,22 puan azalırken, toplam...