Bakanı Koca detayları açıkladı! Yan dal uzmanlığı mecburi hizmetle ilgili düzenleme

Bakanı Koca detayları açıkladı Yan dal uzmanlığı mecburi hizmetle ilgili düzenleme
expand

KAYNAK DHA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün Sultangazi’de bir dizi programa katıldı. Bakan Koca öğle namazının ardından esnaf ziyaretlerinde bulundu. Koca, daha sonra Sultangazi Belediyesi’nin Sezai Karakoç Gençlik Spor ve Engelliler Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılış programının ardından Fahrettin Koca Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek bina Onkoloji Tanı ve Tedavi Hastanesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu. Bakan Koca’ya incelemeler sırasında Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ve partililer eşlik etti.

“12 AMELİYATHANESİ, 63 YOĞUN BAKIMI OLACAK”

İncelemelerin ardından hastane hakkında bilgiler veren Koca, “54 bin metrekare kapalı alanlı bir bina. Daha önce diş hastanesi olarak planlanmıştı. Bu bina sayın başkanımızın da bu noktada gayretleriyle Sağlık Bakanlığımıza geçmiş oldu. Proje değişikliği yapıldı. Gelecek ay için yapım ihalesine başlanacak. Özellikle bu binayı Sultangazi için çok büyük ihtiyaç olarak gördüğümüz onkoloji hastanesi olarak planlıyoruz. Burada onkolojiyle ilgili bütün teknik altyapıların yeterli olduğu ve özellikle hem linac hem kemik iliği nakli hem de Brakiterapi’nin de yapıldığı bir onkoloji hastanesi olacak. İçinde aynı zamanda 12 ameliyathanesi, 63 yoğun bakımı olan bir hastane olacak. Biz önümüzdeki bir yıl içerisinde özellikle hızla bu hastanemizi bitirmek istiyoruz. Bununla ilgili yatırım ödeneğini de, maliyetini de yıl sonuna doğru Aralık ayının son günlerinde bütçemizden valiliğe aktardık ve bir milyara yakın maliyetle ilgili bu aktarım yapıldı. YİKOB (Yatırım İzleme Ve Koordinasyon Başkanlığı) üzerinden gelecek ay ihalesini yapmış olacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

“YAN DAL UZMANLIK İÇİN ZORUNLU OLAN MECBURİ HİZMET KALDIRILACAK”

Yan dal mecburi hizmetle ilgili yapılacak düzenlemeyi aktaran Koca, “Yan dalla ilgili mecburi hizmet konusunda şöyle bir düzenlemeyi planlıyoruz. Yan dal uzmanlığıyla ilgili özellikle ana dal uzmanlığından sonra, yan dal uzmanlığını kazanınca hemen başlayabilmeyi, devamında olan mecburi hizmetle ilgili sorumluluk taşımamayı, kalan mecburi hizmetin olmadığı ve bu mecburi hizmetin kaldırıldığı bir düzenleme meclis açıldığında gündeme gelmiş olur. Özetle şu an yan dal uzmanlığı kazandıktan sonra mecburi hizmetin yarısını tamamlayınca başlayabiliyorsunuz. Yapmak istediğimiz düzenlemeyle yan dal uzmanlığını, ana dal uzmanlığından sonra kazandıktan itibaren hemen başlayabilecekler. Başladıktan sonrası için kalan mecburi hizmeti de kaldırmış oluyoruz. Yani sorumlu kılmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Temmuz 23, 2024

Rüyada Doğum Yapmak Ne Anlama Gelir? Rüyada Çocuk Doğurmak Neye Yorumlanır?

Rüyada Doğum Yapmak Ne Anlama Gelir?Rüyada doğum yapmak, rüyanın içeriğine...

Temmuz 23, 2024

Rüyada Köfte Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Köfte Yemek Neye Yorumlanır?

Rüyada Köfte Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada köfte görmek kişinin...

Temmuz 23, 2024

Rüyada Kırık Yumurta Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Yumurta Kırmak Neye Yorumlanır?

Rüyada Kırık Yumurta Görmek Ne Anlama Gelir?Rüyasında kırık yumurta gören...

Temmuz 23, 2024

Erdoğan, Hatay’ın ana vatana katılışının yıl dönümünü tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın ana vatana katılışının yıl dönümünü...

Temmuz 23, 2024

Video Haber | Dilan Polat tahliye olacak mı?

KAYNAKCNN TÜRKTutuklanması, cezaevi günleri. Her şeyiyle gündem oldu. Cezaevinde 8...

Temmuz 23, 2024

Borsa günü düşüşle tamamladı

KAYNAKAABIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 83,22 puan azalırken, toplam...