Alman Çoban Köpeği Özellikleri Nelerdir? Alman Çoban Köpeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Alman Çoban Köpeği Özellikleri Nelerdir Alman Çoban Köpeği Bakımı Nasıl Yapılır
expand

KAYNAKCnnturk.com

Alman Çoban Köpeği Özellikleri Nelerdir?

Zeki ve korkusuz bir yapısı ile dikkat çeken Alman kurdu, genellikle koruma ve iş köpeği olarak da kullanılır. Kendinden emin ve sükunetli yapısı ile dikkat çeken bu köpek, hiçbir zaman düşmanca bir tavır sergilemez. Yavru Alman çoban kurt köpeğinin ilerleyen zamanlarda sağlıklı ve er bir köpek olabilmesi için iyi doğru beslenmesi ve bakılması gerekir. Bu köpekler ise, çok zekidir. Dünya genelinde en çok ilgi gören köpek cinsleri arasında yer alır. Atletik, güçlü ve zeki yapısı ile doğru bir şekilde eğitildiğinde çok iyi bir koruma ve iş köpeğine dönüşebilir.

Küçük Alman kurdunun olabildiğince sosyalleştirilmesi gerekir. Yanlış yetiştirilen Alman kurdu, aynı zamanda çok saldırgan olabilir. İyi yetiştirilmiş ve eğitim almış bir Alman kurdu ise, önemli işler başarır. Alman kurdu, güçlü, atletik, korumacı, zeki ve çevik bir yapıya sahiptir. Zeki olduklarından dolayı savaş alanlarına mesaj ulaştırabilirler. Uzun bir süre yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Alman kurdu köpeği, sahipleri ile hoş bir vakit geçirmekten de büyük keyif alırlar.

Alman Çoban Köpeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Alman çoban köpeğinin refleksleri çok gelişmiştir ve kendisine verilen her görevi çok iyi bir şekilde yerine getirir. Bu köpeklerin çoğu arama ve kurtarma ekiplerinde kullanılır. Bu köpekler, diğer köpeklerle ve çocuklarla da çok iyi anlaşır. Çok sevecen bir yapıya sahip olan bu köpek, sahibi ile vakit geçirmekten çok hoşlanır. Alman kurdunun egzersizlerle, kaliteli bir mamalarla uygun bir diyet programı ile beslenmesi gerekir. Bu köpeğin sağlıklı ve güçlü olabilmesi için yeteri kadar beslenebilmesi gerekir. Doğru bir beslenme programı uygulanırsa da çok başarılı işlere de imza atabilir.

Haziran 22, 2024

Kripto para borsası BtcTurk’e siber saldırı

Saldırıda 10 kripto paranın sıcak cüzdanları etkilenirken, soğuk cüzdanların güvende...

Haziran 22, 2024

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden bayram mesaisi

MUĞLA, (DHA)-MUĞLA Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmeleri için...

Haziran 22, 2024

Motokurye ve garsona bahşiş vergisi gelecek mi? Bakan Şimşek açıkladı!

KAYNAKCnnturk.comHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, motokuryelerin ve garsonların bahşiş...

Haziran 22, 2024

Fenerbahçe’de sağlık kontrolleri başladı! Jose Mourinho…

KAYNAKCnnturk.comFenerbahçe’de yeni sezon antrenmanları başlamadan önce sağlık kontrollerine geçildi.Sarı-lacivertli kulüp,...

Haziran 22, 2024

En güzel gol Mert Müldür’den…

KAYNAKCnnturk.comEURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ikinci maçlar bugün tamamlanacak. A...

Haziran 22, 2024

ABD’de konut satışları üst üste 3. ayda da düştü

Ulusal Emlakçılar Birliği (NAR) tarafından yapılan açıklamada, ikinci el konut...

En güzel gol Mert Müldür’den…

KAYNAKCnnturk.com EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ikinci maçlar bugün tamamlanacak. A Millî Futbol Takım’ımız Portekiz’le kozlarını TSİ 19.00’da paylaşacak. Günün ilk mücadelesi grubumuzda yer alan

Daha Fazla Oku